spot_img

Aktobe și-a odihnit titularii înaintea returului cu Sepsi OSK

Aktobe a remizat în runda a 19-a cu Aksu, ultima clasată din Kazahstan.

Articole similare

Aktobe, adversara lui Sepsi OSK din turul 3 al Conference League, a remizat în runda a 19-a din Kazahstan, 1-1 cu Aksu. Antrenorul Andrey Karpovich a odihnit 10 titulari.

Echipa a intrat în avantaj la pauză. Niangbo a deschis scorul cu unt șut senzațional, trimițând mingea în vinclu, de la 25 de metri. Adversara covăsnenilor nu și-a putut menține avantajul în repriza a doua.

Aksu a început mai bine după pauză. Lima a marcat (52), dar golul a fost anulat. După 5 minute, a venit egalarea, după reușita lui Dinmukhamed Karaman.

De pasul greșit al lui Aktobe a profitat liderul Ordabassy. A câștigat cu Kaisar (3-2) și are acum un avans de 6 puncte. Aktobe are 39 de puncte în 19 meciuri, Ordabassy are 45.

Față de meciul cu Sepsi, Aktobe a schimbat 10 titulari. Doar fundașul Dmitrij Shomko (33 de ani) a fost păstrat în lot.

Cum a jucat Aktobe cu Sepsi OSK: Pokatilov – Kasym, Yashin, Shomko – China, Strumia, Raickovic, Tanzharikov – Bayana, Elder Santana, Samorodov.

Cum a jucat cu Aksu: Lobantsev – Kybyray, Rudoselskiy, Gadrani, Shomko – Ganayem – Bessmertnyi, Kenesov, Niangbo – Izotov, Zhumabek.